Gundolf hotel Pitztal majówka

Hotel Gundolf ****- Pitztal narty weekend majowy 2024 – St. Leonhard im Pitztal –  800m od kompleksu Rifflsee i 2 km od stacji narciarskiej Pitztal

Połączone trasy Lodowca Pitztal wraz z Rifflse to łącznie 41 km, mamy tu możliwość jazdy na najwyżej położonym lodowcu w Tyrolu austriackim, dzięki temu sezon trwa od października do maja, wyciągi rozciągają się na wysokościach 1740-3440m n.p.m., do dyspozycji również half-pipe i snowpark.Trzy ośrodki narciarskie, Hochzeiger, Pitztaler Gletscher i Rifflsee, oferują łącznie ponad 80 km tras zjazdowych, w tym jazdę na najwyżej położonym lodowcu w Austrii. Obecność lodowca gwarantuje znakomite warunki śniegowe od jesieni do późnej wiosny. Ten ośrodek narciarski nie ma długiej tradycji, utworzono go dopiero w 1984 roku. Dzięki temu jest uważany za jeden z nowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w Austrii. Jest to także ośrodek rodzinny: liczne szkółki i przedszkola narciarskie dają rodzicom możliwość pozostawienia dziecka pod opieką profesjonalistów i swobodnego szusowania. Wymarzone warunki znajdą tu nie tylko narciarze zjazdowi, również dla narciarzy klasycznych i snowboardzistów przygotowano bogatą infrastrukturę, a dla wszystkich liczne oferty aprés-ski – 6 km tor saneczkowy, wędrówki na rakietach śnieżnych, lodowisko, a nawet skoki na bungee.
Hotel usytuowany jest w bardzo dogodnej lokalizacji zaledwie 800m od kompleksu Rifflsee i 2 km od stacji narciarskiej Pitztal. Obok hotelu znajduje się również ścieżka spacerowa w dolinie i górska ścieżka rowerowa – wykorzystywana również zimą jako ścieżka spacerowa i trasa narciarstwa biegowego. Autobus turystyczny i skibus zatrzymuje się 10m od hotelu

Najważniejsze cechy hotelu
800 m od terenu narciarskiego Rifflsee
Jazda na lodowcu
Centrum Wellness
Hotel Gundolf ****
Rodzinny, gustownie urządzony, jest znakomią bazą wypadową na okoliczne stacje narciarskie. Hotel akceptuje zwierzęta za dodatkową opłatą i po wcześniejszym zgłoszeniu (koszt ok. 40 EUR/pobyt). Oficjalna kategoria: ****.

Pokoje
Nowocześnie urządzone pokoje 2, 3,-4 osobowe. W każdym znajdują się łazienka z prysznicem, suszarka do włosów; TV sat, radio, telefon, sejf. 
Do dyspozycji
Centrum wellness o powierzchni 220m2 : sauna ziołowa, łaźnia parowa, grota solankowa, jacuzzi, solarium (odpłatnie), masaże (odpłatnie), lobby, restauracja, ogródek zimowy, winda, ruchome schody, przechowalnia nart, Wi-Fi, parking (ilość miejsc ograniczona).
Kuchnia
Śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje 4-daniowe z daniem głównym do wyboru lub w formie bufetu, bufet sałatkowy, deser, codzienna popołudniowa przekąska. 

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Program narciarski
Ze względu na położenie obiektu w cenie zawarty jest karnet 4 x Pitztaler Gletscher + Rifflsee.

Jazda na stokach Rifflsee będzie uzależniona od warunków pogodowych i dostępności stoku narciarskiego, ze względu na położenie stoku w maju zdarza się, że kompleks Rifflsee jest już nieczynny dlatego też głównie korzystamy z lodowca Pitztaler Gletscher

Ramowy program imprezy
Ramowy program imprez z dojazdem własnym:

Dzień 1: Przyjazd, zakwaterowanie od godz. 15:00.
Dzień 2-5: Po śniadaniu wyjazd na narty na lodowiec, czas na szusowanie. Dla chętnych – szkolenia narciarskie (konieczna rezerwacja miejsc przy zakupie imprezy, brak możliwości rezerwacji na miejscu). Wieczorem obiadokolacja w hotelu. 
Dzień 6: Śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00. 

Uwaga
Karnet Pitztaler Gletscher + Rifflsee – umożliwia jazdę na 2 stacjach narciarskich Pitztaler Gletscher i Rifflsee, łącznie ok. 44 km tars.

UWAGA: Jazda na stokach Rifflsee będzie uzależniona od warunków pogodowych i dostępności stoku narciarskiego, ze względu na położenie stoku w maju zdarza się że kompleks Rifflsee jest już nieczynny dlatego też głównie korzystamy z lodowca Pitztaler Gletscher

Dodatkowe opłaty i inne koszty
Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 3 EUR/os./dzień.

na narty samochodem

2024-04-28 – 2024-05-03 3494 PLN 

Cena zawiera
– 6 dni / 5 noclegów
– 5 śniadań, 5 obiadokolacji
– karnet 4 x Pitztaler Gletscher + Rifflsee
– korzystanie ze strefy wellness
– ubezpieczenie Signal Iduna KL i NW wraz z Covid19+OC narciarza Pakiet Podstawowy
– podatek VAT
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– Turystyczny Fundusz Pomocowy
Cena nie zawiera
– napojów do obiadokolacji
– opłaty klimatycznej
– płatnych usług SPA 

Opcjonalnie za dopłatą:
Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR, sporty ekstremalne (jazda poza trasami) – Cena 2,5 EUR/os./dzień.