DW SZCZELINKA

Strefa Przygody w sercu Gór Stołowych – W Krainie Ducha Gór Wiek: 7-13

lokalizacja:
DW Szczelinka

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się światem fantazji i czarów, a Ty sam chcesz dać mu moment wytchnienia od zgiełku i pędu współczesnego świata – ten obóz jest idealnym wyborem.

Nowy, kameralny ośrodek przeznaczony tylko dla naszych grup. Przepyszne jedzenie slowfood przygotowywane na miejscu, brak zasięgu telefonicznego (jest za to niezbędne WiFi) i przede wszystkim samo położenie na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych u podnóża Szczelińca Wielkiego. Czego można chcieć więcej od zimowego wypoczynku? 

Terminy i ceny
1699 zł /os
22/01/2023 - 28/01/2023 cena 1699 zł
29/01/2023 - 04/02/2023 cena 1699 zł
12/02/2023 - 18/02/2023 cena 1699 zł
19/02/2023 - 25/02/2023 cena 1699 zł
rezerwacja obozu

Program
Magia Wielkiego Szczelińca

Labirynt Skalny. Podczas gry terenowej przy schronisku “Na Szczelińcu” zdobędziemy podstawowe informacje o otaczającej nas krainie
Magiczne lasy. Znajdziemy nasze runiczne drzewo, z którego gałązek stworzymy własne różdżki.
Eliksiry Ducha Gór. Poszukamy żółtawego widłozębu sudeckiego, fioletowej goryczuszki polnej, dodamy nieco świeżego błota i najbielszego śniegu, dodamy srebrzystą wylinkę zaskrońca i opiszemy sporządzone eliksiry i ich właściwości.
Astronomia. Wieczorne niebo skrywa wiele pasjonujących sekretów. Dowiemy się, jak rozpoznać Wielki Wóz, kiedy najwyraźniej widać Wenus i co to jest Mleczna Droga. Poznamy sekrety Księżyca, zweryfikujemy pogląd, czy istnieje obce życie w kosmosie i spróbujemy sami stworzyć własną mapę nieba.
Metalowa magia. Naucz się używać wykrywacza metalu!

Akademia Ducha Gór

Wróżbiarstwo. Ile jest tak naprawdę technik wróżenia, czym jest chiromancja, co można odczytać z fusów i do czego bywają przydatne szklane kule. Spróbujemy także rozszyfrować symbolikę snów, poznamy tajniki tarota oraz sprawdzimy, ile prawdy jest we wróżbach andrzejkowych.
Aurorstwo i energetyka. Czym jest energia potencjalna, skąd ją czerpać, kim jest auror oraz jaka aura roztacza się wokół nas.
Magiczne pismo. Nauka szyfrowania i odszyfrowywania sekretnych wiadomości, tajniki posługiwania się „atramentem sympatycznym”, pismo runiczne. 
Druidyzm. Dowiecie się, jak wyglądali czarodzieje minionych czasów oraz innych kultur, według jakich zasad żyli Celtowie.
Magia w kulturach. Odkryjemy powiązania starożytnych magów z zachodu z tymi na wschodzie, feng shui, magiczne korzenie pogaństwa w krajach słowiańskich.
Alchemia. Jeśli posiadasz przy sobie właściwą bazę oraz niezbędne składniki do przyrządzenia mikstury, możesz zaskoczyć znajomych swoją niezwykłą wiedzą w dziedzinie alchemii. 

Strefa tajemnic

Noc duchów. Zaprzyjaźnione dobre duchy i duszki zaproszą Was do przeżycia niezapomnianej, pełnej zagadek i ciekawych zadań przygody w poszukiwaniu klejnotów, które skradziono Białej Damie…
Sztuka iluzji. Nauczymy się kilku magicznych sztuczek, którymi po obozie będziemy mogli zaskoczyć swoich przyjaciół.
Quiz wiedzy o karkonoskich legendach.

Rozrywki Górskiego Skrzata

Obozowy turniej o koronę Wielkiego Szczelińca. Fantastyczny turniej magiczny oparty na niezwykłych i szalonych konkurencjach. 
Gry chochlika – gry podwórkowe i zabawy integracyjne dla każdego.
Talent show. Wieczorny konkurs obozowych talentów.
Olimpiada sportowa na wesoło.
Pamiątkowa sesja zdjęciowa.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Dyskoteka z motywem przewodnim.
Quizy i konkursy z nagrodami. 
Maraton filmowy.
Gry planszowe, karciane oraz turnieje gier na PS4 i PS5.

DW Szczelinka
DW Szczelinka jest kwintesencją slowhop. Obiekt pięknie położony w samym środku Narodowego Parku Gór Stołowych, świeżo po generalnym remoncie. Kuchnia slowfood, pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami. Ogromny teren leśny dookoła.

Pasterka 6 57-350 Kudowa-Zdrój www.szczelinka.pl

Wyżywienie
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

cena zawiera
Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

cena nie zawiera
Dojazdu.

PRZED OBOZEM

Co zabrać?
poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
czapkę, szalik, rękawiczki, ciepłą kurtkę i buty zimowe
przybory toaletowe i ręcznik
mały plecak na wyjścia
krem na mróz z filtrem UV
własny bidon na wodę

Dojazd

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem. Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.  Dojazd negocjowany ze Szczecina realizowany będzie przy min. 5 osobach.

Gdańsk 280zł Katowice 230zł
Kraków 260zł Łódź 260zł
Pasterka 0zł Poznań 260zł
Szzczecin 300zł Toruń 280zł
Warszawa 280zł Wrocław 120zł