Drzewina

Zimowy Obóz Młodych Mistrzów Kuchni – Kaszuby Wiek: 6-13

lokalizacja:
OW Przystanek Drzewina

Wyczaruj zimowe potrawy, które dodadzą energii i rozgrzeją po szaleństwach na śniegu! Nauczymy się przyrządzać ciepłe napoje, sałatki z dużą dawką witamin i przepyszne słodkości na poprawę nastroju. Łyżki w dłoń!

Terminy i ceny
1699 zł /os
14/01/2024 - 20/01/2024 cena za osobę 1699 zł
28/01/2024 - 03/02/2024 cena za osobę 1699 zł
11/02/2024 - 17/02/2024 cena za osobę 1699 zł
rezerwacja obozu

Program

Kuchnia w teorii

Fast food-owe ciekawostki. Poznamy zaskakujące fakty w temacie szybkiego jedzenia. Czy wiesz, że pierwszy bar szybkiej obsługi powstał w 1921 roku? Dlaczego fast food jest symbolem Ameryki?
Warsztaty zero waste. Stop marnowaniu jedzenia, wymyślimy jak chronić środowisko i wykorzystywać żywność w całości. Dowiemy się czym jest freeganizm i co mają na celu freeganie.
Kulinarne ABC, czyli od czego zacząć? Na jakiej desce kroimy drób, a która jest do pieczywa? Jak i do czego używać ziół? Na te i inne pytania wspólnie sobie odpowiemy.

Warzywno-owocowe love

Zgaduj zgadula jaki to owoc, a może warzywo? Od kształtu i faktury po zapach i smak zbadamy różne owoce i warzywa.
Łamigłówki owocówki. Poćwiczymy nasze główki i spróbujemy rozwiązać krzyżówki, rebusy i memory.

Słodko-słodka słodycz

Zdrowe słodycze? Tak! Dowiemy się, jakie produkty są zdrowe, a których lepiej unikać. Nauczymy się czytać składy artykułów spożywczych.
Witaminowa bomba. Przygotujemy smoothie ucząc się przy tym, które owoce i warzywa najlepiej połączyć by dały dużo energii. Zrobimy koktajl, który pobudzi przed sprawdzianem oraz taki, co wspomaga odporność i pracę mózgu.

Kuchenne wyzwania

Wyłącznik. Podzielimy się na grupy, każdy wylosuje zmysł, który będzie mieć wyłączony w czasie gotowania zupy ogórkowej i kremu z batatów. Ciekawe, co z tego wyjdzie 😉
Black test. To będzie quiz ze znajomości składników, ale… w ciemności. Spróbujecie różne rzeczy, od łyżeczki ketchupu po praliny orzechowe. Pozostałe zmysły się wyostrzą, przez co doznanie smaku będzie jeszcze lepsze. Podejmij wyzwanie!
Pizza. Sława kuchni włoskiej i jedna z bardziej ulubionych potraw.
Kanapeczki i koreczki. Spróbujemy własnych sił w przygotowaniu wyjątkowych kanapeczek i koreczków – motylków, sówek i kwiatuszków. Z szynką, serem żółtym, twarożkiem i szczypiorkiem, pomidorkiem, rzodkiewką, papryką, jajkiem, miodem czy nawet z czekoladą – stworzymy najróżniejsze kompozycje, które ze smakiem zjemy… na przykład na drugie śniadanie. 

Strefa regeneracji

Aqua Centrum w Kościerzynie – najnowocześniejszy kompleks sportowo-rekreacyjny na Kaszubach. Do użytku basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne oraz zjeżdżalnie.

Ponadto w programie

zajęcia linowe – mosty linowe i drabinka alpinistyczna
alpaka dla dzieciaka – towarzystwo naszych wspaniałych, przyjaznych alpak – Benia, Sziszaka i Stasia
dyskoteka przebierana
gry i zabawy integracyjne
zawody w zjeżdżaniu na „jabłuszkach”
zimowa olimpiada na wesoło
konkursy i quizy
wieczorne kino

OW Przystanek Drzewina
Ośrodek Wypoczynkowy Przystanek Drzewina. Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej i spokojnej miejscowości Drzewina na Kaszubach. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym na przełomie 2016/2017 roku. Pokoje 3-, 4-, 5- i 6-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo terenu rekreacyjnego.www.przystanekdrzewina.pl Drzewina 6a 83-041 Mierzeszyn

Wyżywienie
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

cena zawiera
Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

cena nie zawiera
Dojazdu

PRZED OBOZEM

Co zabrać?
poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
czapkę, szalik, rękawiczki, ciepłą kurtkę i buty zimowe
przybory toaletowe i ręcznik
mały plecak na wyjścia
krem na mróz z filtrem UV
strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, ręcznik na basen
własny bidon na wodę

Dojazd

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem. Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii. Dojazd negocjowany ze Szczecina realizowany będzie przy min. 5 osobach.

Drzewina 0zł Gdańsk 118zł
Katowice 298zł Kraków 298zł
Łódź 258zł Poznań 258zł
Szczecin 350zł Toruń 198zł
Warszawa 258zł Wrocław 298zł