gwizdówka kaszuby

Zimowy Obóz Sztuk Scenicznych
Wiek: 13-19

lokalizacja:
OW Na Gwizdówce

Lubisz występować na scenie? Marzysz o tym, by kiedyś zawodowo tańczyć, śpiewać koncerty lub występować na deskach teatru? Zapraszamy na warsztatowy obóz, na którym rozwiniesz swoje umiejętności przydatne do występów przed publicznością i przyszłej pracy scenicznej. Podczas zajęć będzie okazja popracować nad głosem, ekspresją ruchową, grą aktorską i wyrazem artystycznym. Ponadto poznasz techniki pomagające opanować tremę oraz tajniki makijażu scenicznego. W najbliższe ferie młodych artystów zapraszamy w zupełnie nowe miejsce – z dala od cywilizacji, w zimowej scenerii Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, wylogujemy się z rzeczywistości po to, by przeżyć artystyczną przygodę offline i spędzić czas pełen twórczych porywów, uśmiechu i dobrej energii, nawiązując nowe przyjaźnie. Do zobaczenia!

Terminy i ceny
1899 zł /os
21/01/2024 - 27/01/2024 cena za osobę 1899zł
04/02/2024 - 10/02/2024 cena za osobę 1899zł
11/02/2024 - 17/02/2024 cena za osobę 1899zł
rezerwacja obozu

Program 

Strefa Sceny

Sztuki sceniczne. Poznaj zawody związane ze sztukami scenicznymi, dowiedz się, w jakich sposób rozwijać kompetencje przydatne do zawodu choreografa, wokalisty, aktora musicalowego i jak na co dzień doskonalić cenne na scenie umiejętności. 
Elementarne zadania aktorskie. Nauka podstaw warsztatu aktorskiego poprzez nabycie świadomości ciała, ruchu i słowa. W ramach zajęć proste formy dialogowe, elementy pantomimy, etiudy zwierzęce, inspirowane muzyką, emocją i gestem. 
Warsztaty taneczne. Przede wszystkim jazz oraz taniec współczesny. Ale nie o perfekcyjną technikę i wyuczone figury tutaj przecież chodzi! Dużo uwagi poświęcimy interpretacji, opowiadaniu historii i sposobom wyrażania emocji poprzez ekspresję ruchową. Przytulimy taniec jako dziedzinę sztuki w swobodnej improwizacji. 
Emisja głosu. Oddychanie przeponą, prawidłowa emisja głosu, sprawdzone sposoby dbania o swój głos jako narzędzie pracy wokalisty i aktora.
Dykcja. Zajęcia pomagające usprawnić aparat mowy. Synchronizacja pauz oddechowych z tekstem, artykulacją i akcentowaniem, zabawne łamańce językowe.
Wokal indywidualny i zespołowy. Śpiewanie na głosy, a capella, z instrumentem oraz z podkładem muzycznym, śpiew solowy, duet, a może chórki… Sprawdź swoje umiejętności w różnych wariantach i przekonaj się, w czym czujesz się i brzmisz najlepiej.
Improwizacja. Improwizować będzie zarówno na zajęciach aktorskich, jak i wokalnych i tanecznych. Warto opanować podstawy improwizacji, by kreatywnie i spontanicznie cieszyć się z zaskakujących sytuacji scenicznych, które dodają dreszczyku emocji.  
Prezentacja sceniczna. Żelazne zasady autoprezentacji, sposoby walki z tremą, makijaż sceniczny, praca z mikrofonem, poprawne ustawienie na scenie wobec światła. 
Backstage. Zapraszamy na panel dyskusyjny, podczas którego pogadamy o tym,  jakie szanse daje młodym artystom telewizja, media społecznościowe i różnego rodzaju programy typu talent show. 
Premiera. Po intensywnych warsztatów przyjdzie czas na przygotowanie występu na żywo. Od waszego pomysłu zależy, co zaprezentujecie na pokazie finałowych: mini musical, show taneczne, przedstawienie metodą impro… Show must go on!

Zimowa strefa rozrywki

team building, gry i zabawy integracyjne
bitwy śnieżne i zjazdy na jabłuszkach
zimowa gra terenowa
wieczór filmowy
obozowe InterTalent
dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
Pokaz finałowy. Zwieńczeniem tygodniowych warsztatów zimowych będzie pokaz finałowy. Na naszej obozowej scenie zaprezentują się wszyscy młodzi artyści. W programie: prezentacje multimedialne, filmy, pokazy taneczne, koncerty, spektakle i wystawy.

OW Na Gwizdówce

Obiekt hotelowy jest częścią kompleksu wypoczynkowego „Na Gwizdówce” w Sierakowicach – kameralnej miejscowości turystycznej usytuowanej w zachodniej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ośrodek położony jest nad samym jeziorem, w otoczeniu malowniczej przyrody. Do dyspozycji uczestników jadalnia, liczne sale i pracownie przeznaczone na zajęcia warsztatowe, tereny rekreacyjne, plaża. Zakwaterowanie w komfortowych pokojach 2-,3- i 4-osobowych z łazienkami. https://www.gwizdowka.pl/

Załakowo 18  83-342 Sierakowice

Wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

cena zawiera
Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej, opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

cena nie zawiera
Dojazdu.

PRZED OBOZEM

Co zabrać?
poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
ważną legitymację szkolną z numerem PESEL
czapkę, szalik, rękawiczki, ciepłą kurtkę i buty zimowe
przybory toaletowe i ręcznik
mały plecak na wyjścia
krem na mróz z filtrem UV
wygodny strój na zajęcia taneczne i aktorskie (getry, koszulki, lekkie obuwie sportowe)
własny bidon na wodę

Dojazd

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem. Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii. Dojazd negocjowany ze Szczecina realizowany będzie przy min. 5 osobach.

Gdańsk 138zł Katowice 298zł
Kraków 298zł Łódź 258zł
Poznań 278zł Szczecin 350zł
Toruń 218zł Warszawa 278zł
Wrocław 298zł Załakowo 0zł